Νέα

Rolland Garros, Ημέρα 7η, Πρόγραμμα

Οι πρώτοι του ταμπλό σε άνδρες και γυναίκες Rafael Nadal και Simona Halep δίνουν σήμερα τον τρίτο τους αγώνα ενάντια στους Richard Gasquet και Andrea Petkovic και αναμένεται να πάρουν εύκολα την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Αμφίρροπα παιχνίδια αναμένονται να είναι αυτά μεταξύ Albert Ramos-Vinolas και Juan Martin del Potro αλλά και του Fabio Fognini εναντίον του Kyle Edmund. Επιπλέον με αγωνία περιμένουμε την ολοκλήρωση των χθεσινών παιχνιδιών μεταξύ David Goffin και Gael Monfils καθώς και του Lucas Pouille απέναντι στον Karen Kachanov.

Στις γυναίκες Serena Williams και Maria Sharapova έχουν και οι δύο ακόμα ένα δύσκολο εμπόδιο για να αποδείξουν ότι έχουν επιστρέψει για τα καλά, αφού θα κληθούν να αντιμετωπίσουν τις Julia Goerges και Karolina Pliskova αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Σάββατο 02 Ιουνίου, Rolland Garros, Round 3

Court Philippe-Chatrier

Garbiñe MUGURUZA (ESP) [3] vs Samantha STOSUR (AUS)

Lucas POUILLE (FRA) [15] vs Karen KHACHANOV (RUS)
To be completed: Khachanov leads 6-3 7-5 1-1

Maria SHARAPOVA (RUS) [28] vs Karolina PLISKOVA (CZE) [6]

Rafael NADAL (ESP) [1] vs Richard GASQUET (FRA) [27]

Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) [31] vs Juan Martin DEL POTRO (ARG) [5]

Court Suzanne-Lenglen

Fabio FOGNINI (ITA) [18] vs Kyle EDMUND (GBR) [16]

David GOFFIN (BEL) [8] vs Gael MONFILS (FRA) [32]
To be completed: Goffin leads 6-7(6) 6-3 3-2

Irina-Camelia BEGU (ROU) vs Caroline GARCIA (FRA) [7]

Julia GOERGES (GER) [11] vs Serena WILLIAMS (USA)

John ISNER (USA) [9] vs Pierre-Hugues HERBERT (FRA)

Court 1

Petra KVITOVA (USA) [8] vs Anett KONTAVEIT (EST) [25]

Mischa ZVEREV (GER) vs Kevin ANDERSON (RSA) [6]

Marin CILIC (CRO) [3] vs Steve JOHNSON (USA)

Angelique KERBER (GER) [12] vs Kiki BERTENS (NED) [18]

Court 18

Camila GIORGI (ITA) vs Sloane STEPHENS (USA) [10]

Diego SCHWARTZMAN (ARG) [11] vs Borna CORIC (CRO)

Simona HALEP (ROU) [1] vs Andrea PETKOVIC (GER)

Court 3

Raven KLAASEN (RSA) & Michael VENUS (NZL) [10]
vs Nikola MEKTIC (CRO) & Alexander PEYA (AUT) [8]

Jamie MURRAY (GBR) & Bruno SOARES (BRA) [4]
vs Maximo GONZALES (ARG) & Nicolas JARRY (CHI)
To be completed: Gonzalez/Jarry lead 3-2

Timea BABOS (HUN) & Kristina MLADENOVIC (FRA) [1]
vs Nao HIBINO (JPN) & Oksana KALASHNIKOVA (GEO)

Anna-Lena GROENEFELD (GER) & Robert FARAH (COL) [8]
vs Alla KUDRYAVTSEVA (RUS) & Nikola MEKTIC (CRO)

Court 6

Raquel ATAWO (USA) & Anna-Lena GROENEFELD (GER) [11]
vs Eri HOZUMI (JPN) & Makoto NINOMIYA (JPN)

Kaitlyn CHRISTIAN (USA) & Carina WITTHOEFT (GER)
vs Gabriela DABROWSKI (CAN) & Yifan XU (CHN) [5]

L.KUBOT (POL ) & M.MELO (BRA) [1]
vs Rohan BOPANNA (IND) & Edouard ROGER-VASSELIN (FRA) [13]

Gabriela DABROWSKI (CAN) & Mate PAVIC (CRO) [1]
vs Pauline PARMENTIER (FRA) & Gergoire BARRERE (FRA)
To be completed: Parmentier/Barrere lead 6-4 1-4

Court 7

Magdalena RYBARIKOVA (SVK) [19] vs Lesia TSURENKO (UKR)

Maximilian MARTERER (GER) vs Jurgen ZOPP (EST)

Daria GAVRILOVA (AUS) [24] vs Elise MERTENS (BEL) [16]

Court 9

Jennifer BRADY (USA) & Vania KING (USA)
vs Kateryna BONDARENKO (UKR) & Aleksandra KRUNIC (SRB)

Daniele BRACCIALI (ITA) & Andreas SEPPI (ITA)
vs Henri KONTINEN (FIN) & John PEERS (AUS) [3]

Anastasia PAVLYUCHENKOVA (RUS) & Samantha STOSUR (AUS)
vs Andrea SESTINI HLAVACKOVA (CZE) & Barbora STRYCOVA (CZE) [2]

Irina-Camelia BEGU (ROU) & Qiang WANG (CHN)
vs Andreja KLEPAC (SLO) & María José MARTINEZ SANCHEZ (ESP) [3]

Court 1

Leonardo MAYER (ARG) & Joao SOUSA (POR)
vs Feliciano LOPEZ (ESP) & Marc LOPEZ (ESP) [12]

Latisha CHAN (TPE) & Bethanie MATTEK-SANDS (USA) [4]
vs Irina BARA (ROU) & Mihaela BUZARNESCU (ROU)

Barbora KREJCIKOVA (CZE) & Katerina SINIAKOVA (CZE) [6]
vs Tatjana MARIA (GER) & Heather WATSON (GBR)

Abigail SPEARS (USA) & Juan Sebastian CABAL (COL)
vs Yifan XU (CHN) & Olivier MARACH (AUT) [3]

R.obin HAASE (NED) & Matwe MIDDELKOOP (NED)
vs Pierre-Hugues HERBERT (FRA) & Nicolas MAHUT (FRA) [6]
To be completed: Herbert/Mahut lead 5-4

userEditorRolland Garros, Ημέρα 7η, Πρόγραμμα