Νέα

Η θύελλα Serena ξαναχτυπά!

Το πρώτο της τρόπαιο σε τελικό μετά τη γέννα της κατόρθωσε να σηκώσει η Serena Williams στον τελικό της Auckland μετά την τελευταία νίκη της το 2017 στο Αυστραλιανό Όπεν. Υπενθυμίζεται ότι μετά την περσινή της ήττα στο Wimbleton εναντίον της Simona Halep είχε δηλώσει ότι είναι καλύτερα για μια περίοδο να δοκιμαστεί σε αγώνες εκτός Grand Slam για να ανακτήσει τη φόρμα της.

Φαίνεται λοιπόν ότι έχει αρχίζει πλέον να χαράζει την πορεία της προς το στόχο αυτό ξεκινώντας από την Auckland με τη νίκη της εναντίον της συμπατριώτισσάς της Jessica Pegula με 6-3 6-4 στα σετ. Η ένατη σε κατάταξη στον κόσμο περήφανη για την επιτυχία της πανηγύρισε αγκαλιά με την κόρη της και δώρισε 43.000 δολάρια στους πυρόπληκτους της Αυστραλίας.

Όλοι πλέον αναρωτιούνται αν αυτή της η επιτυχία είναι πρόδρομος για μια ίσως μελλοντική επιτυχία στους τελικούς του Australian Open που πρόκειται να αναμένονται αρχές Φεβρουαρίου.

maria chamilakiΗ θύελλα Serena ξαναχτυπά!