Νέα

Ξεπέρασε τον εαυτό του ο Zverev!

Ο Alexander Zverev, ο οποίος σημείωσε τον μεγαλύτερο τίτλο της καριέρας του πριν από δύο μήνες, ξεπέρασε ξανά σήμερα τον εαυτό του, κερδίζοντας τον Jeremy Chardy μέσα σε 3 ώρες και 40 λεπτά στην σημερινή αναμέτρησή τους στην Μελβούρνη με τελικό σκορ:7-6 (5), 6-4, 5-7, 5-7, 6-1
Με αυτή την νίκη ο Zverev κατάφερε να κερδίσει μια θέση στον τρίτο γύρο του Australian Open για τρίτη συνεχή χρονιά στην καριέρα του.

«Πιστεύω ότι ο σημερινός αγώνας ήταν πολύ υψηλού επιπέδου», δήλωσε ο Zverev.
«Ο Jeremy άρχισε να παίζει πραγματικά, πολύ καλά στο τρίτο και τέταρτο [σετ]. Ήξερα ότι αν έμενα δυνατός και συνέχιζα να κάνω ότι έκανα, θα είχα την ευκαιρία μου.Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκομαι στον τρίτο γύρο.»

Ο 21χρονος Γερμανός θα παίξει στη συνέχεια με τον Alex Bolt, νούμερο 155 στην κατάταξη της ATP, ο οποίος επιβλήθηκε σήμερα επί του Gilles Simon με σκορ 2-6, 6-4, 4-6, 7- 6 (8), 6-4 μέσα σε τέσσερις ώρες.