Νέα

Πρώτος τίτλος για τον Jarry

Κατέκτησε τον πρώτο του τίτλο σήμερα στον τελικό του Swedish Open, ο 23χρονος Nicolas Jarry, ο οποίος κατατρόπωσε τον Juan Ignacio Londero με 7-6 (7), 6-4 και σήκωσε το τρόπαιο του πρωταθλητή στο 250άρι τουρνουά του Bastad.

Παρότι στο 1ο σετ αντιμετώπισε αρκετές δυσκολίες από τον αντίπαλό του και παραλίγο να χάσει το σετ στο tie-break, με 6-4 υπέρ του Αργεντινού, δεν το έβαλε κάτω, έσβησε και τα 2 set point, προηγήθηκε με 7-6 και τελικά στη δεύτερη ευκαιρία του το πήρε με 9-7.

Ο Χιλιανός, στο 2ο σετ δεν απειλήθηκε με break point, αντίθετα έκανε break στο 7ο game και έτσι προηγήθηκε έναντι του Londero, με 4-3. Ο Jarry ολοκλήρωσε το 2ο σετ με 6-4 και κατέκτησε τον πρώτο τίτλο της ATP σε μόλις 90 λεπτά αγώνα.

Πηγή:atptour.com
Φωτογραφία:gettyimages