Νέα

Το πρόγραμμα της Τρίτης

Μέρα γεμάτη τένις αναμένεται η αυριανή και πλούσιο ελληνικό ενδιαφέρον. Την αρχή κάνει η Μαρία Σάκκαρη που αγωνίζεται γύρω στις 10:30 το πρωί απέναντι στη Βρετανή Boulter στον εναρκτήριο αγώνα της για το Tianjin Open.

Αργότερα το απόγευμα, η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου, μετά την πρόκριση της από τα προκριματικά θα κληθεί να αντιμετωπίσει την Pliskova για τον 1ο γύρο του Ladies Linz στην Αυστρία.

Τέλος, ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αγωνιστεί στα διπλά του Shangai Rolex Masters με συμπαίκτη Aisam-Ul-Haq Quresh.

Αναλυτικά οι αγώνες της Τρίτης (09 Οκτωβρίου):

Shanghai Masters – ATP Masters 1000 (Σαγκάη, Kίνα)

Center:
08:00 Leonardo Mayer v. Richard Gasquet
10:00 Denis Shapovalov v. Nikoloz Basilashvili
13:00 Jeremy Chardy v. Novak Djokovic
15:00 Marin Cilic v. Nicolas Jarry

Show Court 3:
08:00 Pablo Carreno Busta v. Benoit Paire
10:00 Daniil Medvedev v. Ze Zhang
12:00 Matthew Ebden v. Dominic Thiem
14:00 Bradley Klahn v. Borna Coric

Grandstand:
08:00 Vasek Pospisil v. Alex De Minaur
10:00 Filip Krajinovic v. Kyle Edmund
12:00 Peter Gojowczyk v. Marton Fucsovics

Court 4:
08:00 Hubert Hurkacz v. Hyeon Chung
10:00 Mikhail Kukushkin v. Albert Ramos-Vinolas

Court 7:
08:00 Jean-Julien Rojer/Horia Tecau v. Aisam-Ul-Haq Qureshi/Stefanos Tsitsipas

Tianjin Open – WTA International (Tianjin, Kίνα)

Center Court:
06:30 Lin Zhu v. Elise Mertens
08:30 Fang Ying Xun v. Caroline Garcia
10:30 Aryna Sabalenka v. Sofia Kenin

Court 1:
06:30 Timea Bacsinszky v. Danielle Collins
08:30 Jana Cepelova v. Yafan Wang
10:30 Yuxuan Zhang v. Irina-Camelia Begu

Court 2:
06:30 Yulia Putintseva v. Misaki Doi
08:30 Kateryna Kozlova v. Barbora Krejcikova
10:30 Katie Boulter v. Maria Sakkari

Upper Austria Ladies Linz – WTA International (Linz, Αυστρία)

Centre Court:
12:00 Johanna Larsson v. Stefanie Voegele
14:00 Vera Lapko v. Belinda Bencic
16:00 Camila Giorgi v. Pauline Parmentier
18:00 Timea Babos v. Donna Vekic
20:00 Kristina Mladenovic v. Harriet Dart
21:30 Margarita Gasparyan v. Monica Puig

Show Court:
12:00 Sorana Cirstea v. Jil Teichmann
14:00 Anna Karolina Schmiedlova v. Fiona Ferro
16:00 Anna Blinkova v. Tatjana Maria
18:00 Kristyna Pliskova v. Valentini Grammatikopoulou

userEditorΤο πρόγραμμα της Τρίτης