Νέα

AO2019 – Πρόγραμμα Πέμπτης (17/01)

Ολοκληρώνεται αύριο ο δεύτερος γύρος στους άνδρες και στις γυναίκες με αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Ασφαλώς ξεχωρίζει η αναβίωση του μεγάλου τελικού του 2008 μεταξύ του Novak Djokovic και του Jo-Wilfried Tsonga. Οι δύο τενίστες θα βρεθούν αντιμέτωποι στο ίδιο γήπεδο ακριβώς 11 χρόνια μετά το συναρπαστικό εκείνο τελικό.

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένονται και οι αναμετρήσεις των Simona Halep και Serena Williams οι οποίες θα αντιμετωπίζουν τις Sofia Kenin και Eugenie Bouchard αντίστοιχα.

Τέλος, και η αυριανή μέρα θα έχει ελληνική παρουσία μιας και η Μαρία Σάκκαρη θα αγωνιστεί με συμπαίκτρια τη Γαλλίδα Pauline Parmentier στην πρεμιέρα της για το Διπλό Γυναικών απέναντι στις Κινέζες Wang Qiang και Xinyu Jiang, γύρω στις 05:00 το πρωί ώρα Ελλάδας.

Αναλυτικά το αυριανό πρόγραμμα:

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
Viktoria Kuzmova vs Elina Svitolina (6)
ακολουθεί Stan Wawrinka vs Milos Raonic (16)
ακολουθεί Simona Halep (1) vs Sofia Kenin
(όχι πριν τις 10:00)
Eugenie Bouchard vs Serena Williams (16)
ακολουθεί Novak Djokovic (1) vs Jo-Wilfried Tsonga

Margaret Court Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
Ivo Karlovic vs Kei Nishikori (8)
(όχι πριν τις 04:00)
Naomi Osaka (4) vs Tamara Zidansek
ακολουθεί Alize Cornet vs Venus Williams
(όχι πριν τις 10:00)
Alexander Zverev (4) vs Jeremy Chardy
ακολουθεί Johanna Konta vs Garbine Muguruza (18)

Melbourne Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
Madison Brengle vs Karolina Pliskova (7)
ακολουθεί Anastasia Potapova vs Madison Keys (17)
ακολουθεί Hyeon Chung (24) vs Pierre-Hugues Herbert
(όχι πριν τις 09:00)
Alexei Popyrin vs Dominic Thiem (7)

1573 Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
Camila Giorgi (27) vs Iga Swiatek (Q)
ακολουθεί Elise Mertens (12) vs Margarita Gasparyan
ακολουθεί Fabio Fognini (12) vs Leonardo Mayer
ακολουθεί Taro Daniel vs Denis Shapovalov (25)

Court 3 (έναρξη αγώνων 02:00):
Bianca Andreescu (Q) vs Anastasija Sevastova (13)
ακολουθεί Borna Coric (11) vs Marton Fucsovics
(όχι πριν τις 07:00)
Alex Bolt vs Gilles Simon (29)
ακολουθεί Carla Suarez Navarro (23) vs Dayana Yastremska

Court 7 (έναρξη αγώνα 05:00):
David Goffin (21) vs Marius Copil

Court 8 (έναρξη αγώνων 02:00):
Qiang Wang (21) vs Aleksandra Krunic
ακολουθεί Philipp Kohlschreiber (32) vs Joao Sousa
ακολουθεί Ryan Harrison vs Daniil Medvedev (15)

Court 10 (έναρξη αγώνα 05:00):
Parmentier/Sakkari vs Jiang/Wang

Court 13 (έναρξη αγώνων 03:30):
Ilya Ivashka vs Pablo Carreno Busta (23)
ακολουθεί Lucas Pouille (28) vs Maximilian Marterer

Court 15 (έναρξη αγώνων 03:30):
Laura Siegemund vs Su-wei Hsieh (28)
ακολουθεί Shuai Zhang vs Kristyna Pliskova

Court 20 (έναρξη αγώνων 03:30):
Timea Bacsinszky vs Natalia Vikhlyantseva (Q)
ακολουθεί Evgeny Donskoy vs Filip Krajinovic

Πηγή: ausopen.com, Tennis Australia
Φωτογραφία Εξωφύλλου: Luke Hemer/Tennis Australia

userEditorAO2019 – Πρόγραμμα Πέμπτης (17/01)