Νέα

Australian Open:Τρίτη 15/01

Αύριο, -Τρίτη 15/01- κατά τη διάρκεια της δεύτερης ημέρας του Australian Open θα υπάρξει μεγάλο αγωνιστικό ενδιαφέρον.

Οι αναμετρήσεις που θα ξεχωρίσουν είναι αυτές που θα αγωνιστούν οι: Novak Djokovic, Alexander Zverev, Serena Williams, Simona Halep και Θανάσης Κοκκινάκης.

Το πρόγραμμα της Τρίτης (15/01):

Rod Laver Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Destanee Aiava v. Madison Keys (17)
2) Tatjana Maria v. Serena Williams (16)
3) Alexander Zverev (4) v. Aljaz Bedene
4) Novak Djokovic (1) v. Mitchell Krueger (Q)
5) Naomi Osaka (4) v. Magda Linette

Margaret Court Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Kamil Majchrzak (Q) v. Kei Nishikori (8)
2) Tamara Zidansek v. Daria Gavrilova
3) Venus Williams v. Mihaela Buzarnescu (25)
4) Simona Halep (1) v. Kaia Kanepi
5) Benoit Paire v. Dominic Thiem (7)

Melbourne Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Karolina Muchova (Q) v. Karolina Pliskova (7)
2) Borna Coric (11) v. Steve Darcis
3) Laura Siegemund v. Victoria Azarenka
4) Samantha Stosur v. Dayana Yastremska
5) Nick Kyrgios v. Milos Raonic (16)

1573 Arena (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Fabio Fognini (12) v. Jaume Munar
2) Eugenie Bouchard v. Shuai Peng
3) Pablo Andujar v. Denis Shapovalov (25)
4) Viktorija Golubic (Q) v. Elina Svitolina (6)

Court 3 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Johanna Konta v. Ajla Tomljanovic
2) Saisai Zheng v. Garbine Muguruza (18)
3) Taro Daniel v. Thanasi Kokkinakis (Q)
4) Stan Wawrinka v. Ernests Gulbis

Court 5 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Ilya Ivashka v. Malek Jaziri
2) Natalia Vikhlyantseva (Q) v. Varvara Lepchenko (Q)
3) Filip Krajinovic v. Marco Cecchinato (17)

Court 7 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Elise Mertens (12) v. Anna Karolina Schmiedlova
2) Alex Bolt v. Jack Sock
3) Camila Giorgi (27) v. Dalila Jakupovic
4) Jo-Wilfried Tsonga v. Martin Klizan

Court 8 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Qiang Wang (21) v. Fiona Ferro
2) Hyeon Chung (24) v. Bradley Klahn
3) Philipp Kohlschreiber (32) v. Zhe Li
4) Dominika Cibulkova (26) v. Shuai Zhang

Court 10 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Pauline Parmentier v. Anastasia Potapova
2) Luca Vanni (Q) v. Pablo Carreno Busta (23)
3) Jeremy Chardy v. Ugo Humbert

Court 12 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Zarina Diyas v. Aleksandra Krunic
2) Laslo Djere v. Evgeny Donskoy
3) Marcel Garnollers v. Marius Copil
4) Sofia Kenin v. Veronika Kudermetova (Q)

Court 13 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Albert Ramos-Vinolas v. Marton Fucsovics
2) Daria Kasatkina (10) v. Timea Bacsinszky
3) Stefanie Voegele v. Su-wei Hsieh (28)
4) Alexei Popyrin v. Mischa Zverev

Court 14 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Lloyd Harris (Q) v. Daniil Medvedev (15)
2) Bjorn Fratangelo (Q) v. Gilles Simon (29)
3) Carla Suarez Navarro (23) v. Clara Burel
4) Kristyna Pliskova v. Anna Blinkova

Court 15 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Nicolas Jarry v. Leonardo Mayer
2) Bianca Andreescu (Q) v. Whitney Osuigwe
3) Lin Zhu (Q) v. Margarita Gasparyan
4) Maximilian Marterer v. Gleb Sakharov (Q)

Court 19 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Ivo Karlovic v. Hubert Hurkacz
2) Madison Brengle v. Misaki Doi (Q)
3) Lucas Pouille (28) v. Mikhail Kukushkin
4) Iga Swiatek (Q) v. Ana Bogdan

Court 20 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Sam Querrey v. Pierre-Hugues Herbert
2) Mona Barthel v. Anastasija Sevastova (13)
3) David Goffin (21) v. Christian Garin
4) Viktoria Kuzmova v. Kateryna Kozlova

Court 22 (έναρξη αγώνων 02:00):
1) Jiri Vesely v. Ryan Harrison
2) Guido Pella v. Joao Sousa
3) Alize Cornet v. Lara Arruabarrena

Φωτογραφία:Getty images

userEditorAustralian Open:Τρίτη 15/01