Νέα

Osaka-Svitolina-Pliskova στα προημιτελικά!

Η πρωταθλήτρια του US Open Naomi Osaka κατάφερε να κυριαρχήσει επί της Anastasija Sevastova μετά από μία ώρα, 47 λεπτά και 3 σετ στο Rod Laver Arena.
Έτσι,έμεινε ζωντανή στη Μελβούρνη με σκορ 4-6, 6-3, 6-4 για να φτάσει στον πρώτο ημιτελικό του Australian Open.

Στη συνέχεια η Elina Svitolina πήρε και αυτή την νίκη επί της αντίπαλου της – Madison Keys- με σκορ: 6-2, 1-6, 6-1, για να φτάσει και αυτή με την σειρά της για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στους προημιτελικούς του Australian Open.

«Νομίζω ότι παίζω πραγματικά καλά», είπε μετά από τον αγώνα, αξιολογώντας τις εμφανίσεις της μέχρι στιγμής. «Έχω επιστρέψει, είμαι σταθερή και προσπαθώ πάντα να ασκήσω πίεση στην αντίπαλο. Γι ‘αυτό το λόγο θεωρώ ότι είμαι στον προημιτελικό, γιατί είμαι σταθερή σε όλους τους αγώνες».

Τέλος, η Karolina Pliskova κυριάρχησε επί της Garbine Muguruza στη Μελβούρνη σε έναν σχετικά εύκολο αγώνα για την ίδια και κατοχύρωσε το εισιτήριο της στους προημιτελικούς του Australian Open με σκορ:6-3, 6-1.

Πηγή:wtatennis.com
Φωτογραφία:getty images

userEditorOsaka-Svitolina-Pliskova στα προημιτελικά!